NewHereTo

Prima Biserica Baptista Romana din Detroit este un loc in care Dumnezeu pregateste cetateni pentru Imparatia Cerurilor!

“Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu si neprihanirea Lui si toate aceste lucruri vi se vor da pe deasupra.” Matei 6:33

Prima Biserica Baptista Romana din Detroit doreste sa fie:

• Un loc pentru toti cei ce-L cauta pe Dumnezeu.
  • Un cadru pentru dezvoltarea unui spirit familial in care sa fie promovate sentimente sincere de respect si apreciere a valorilor investite de Dumnezeu in fiecare credincios.
  • Un instrument folosit de Dumnezeu pentru convertirea oamenilor pierduti in cetateni ai Imparatiei Cerurilor, cresterea celor convertiti in vederea exersarii darurilor spirituale si extinderea Imparatiei lui Dumnezeu, in imediata vecinatate, in Romania si pana la marginile pamantului.

Location & Service Time

We gather for Worship on Sundays at 9:30am and 5:00pm.

Our address:
3244 John R. Rd.