About Us/Despre Noi

What We Believe/Ce Credem:

Prima Biserică Baptistă Româna din Detroit este un loc în care Dumnezeu pregateste cetaţeni pentru Împaraţia Cerurilor! “Căutaţi mai întâi Împărăţia lui Dumnezeu şi neprihănirea Lui şi toate aceste lucruri vi se vor da pe deasupra.” Matei 6:33 Prima Biserică Baptistă Româna din Detroit doreşte sa fie:

• Un loc pentru toţi cei ce-L caută pe Dumnezeu.
• Un cadru pentru dezvoltarea unui spirit familial în care să fie promovate sentimente sincere de respect si apreciere a valorilor investite de Dumnezeu în fiecare credincios.
• Un instrument folosit de Dumnezeu pentru convertirea oamenilor pierduţi în cetăţeni ai Împărătiei Cerurilor, creşterea celor convertiţi în vederea exersării darurilor spirituale şi extinderea Impărăţiei lui Dumnezeu, în imediata vecinătate, în România şi până la marginile pământului.

Upcoming Events

Wed 23